ar Tereny inwestycyjne - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

Tereny inwestycyjne

Szanowni Państwo,Władze samorządu Gminy Garbatka-Letnisko serdecznie zapraszają Państwa do zapoznania się z ofertą inwestycyjną Gminy Garbatka-Letnisko oraz do rozważenia możliwości lokalizacji na naszym terenie inwestycji związanych z usługami turystycznymi bądź leczniczymi.

Garbatka-Letnisko znajduje się w południowo-wschodniej części województwa mazowieckiego w otulinie Kozienickiego Parku Krajobrazowego, którego  najcenniejszym elementem jest przyroda i wyjątkowy mikroklimat. Występują tutaj, korzystne warunki solarne, oraz podwyższona wilgotność powietrza. Tutejszy drzewostan leśny wydziela fitoncydy oraz olejki eteryczne o właściwościach bakteriobójczych, które dają mikroklimat uznawany za leczniczy dla dróg oddechowych.

Garbatka-Letnisko ma bardzo dobre warunki komunikacyjne, które wyznacza droga krajowa Nr 79 Warszawa – Sandomierz, droga wojewódzka Nr 69 oraz linia kolejowa. Przez Garbatkę-Letnisko przebiegają szlaki piesze oraz rowerowe. Turyści mogą tu zobaczyć wiele ciekawych miejsc o szczególnym znaczeniu historycznym i kulturowym. Tereny te urzekają spokojem, krajobrazami i co najważniejsze leczniczym powietrzem.

Polecamy Państwa uwadze teren inwestycyjny znajdujący się w obrębie Garbatki-Letnisko „Północ”. Teren składa się z 5 działek ewidencyjnych oznaczonych Nr działek 147/6 o pow. 0,2714 ha, 126/1 o pow. 0,3231 ha, 126/2 o pow. 0,1189 ha, 147/8 o pow. 0,1068 ha, 147/7 o pow. 0,1069 ha, ( łączna powierzchnia 0,9298 ha), stanowiący własność Gminy Garbatka-Letnisko. Teren położony jest przy drodze gminnej o nawierzchni bitumicznej Nr 170126W ul. Spacerowa połączonej z drogą powiatową Nr 1739W ul. Kolejowa.                          W odległości ok. 800 m od linii kolejowej (Dworzec PKP). Posiada wyposażenie w infrastrukturę techniczną: istniejącą sieć energetyczną, gazową, wodociągową, kanalizacyjną, i telekomunikacyjną. Teren bezpośrednio sąsiaduje z SP ZOZ, stadionem sportowym i kompleksem sportowym „Orlik”.

Warto podkreślić, że w promieniu 100 km od Garbatki-Letnisko znajdują się takie aglomeracje jak: Warszawa, Lublin, Kielce, Radom, oraz ciekawe turystycznie Kazimierz Dolny, Janowiec, Czarnolas.W gminnym miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego tereny  te przeznaczono pod usługi sportu i rekreacji tj. lokalizację obiektów służących  uprawianiu sportu, rekreacji i wypoczynkowi, w tym również stanowiące bazę hotelową i gastronomiczną wraz z niezbędnymi urządzaniami technicznymi, oraz funkcjami uzupełniającymi z wykluczeniem usług uciążliwych.
   
Garbatka-Letnisko „Północ” gdzie znajdują się tereny inwestycyjne to jeden z najpiękniejszych zakątków urokliwej Gminy. To dzielnica VIP-ów, sąsiedztwo dwóch wąwozów, piaszczystych wydm, śródleśnych zalewów, sosnowych lasów, oraz terenów Rezerwatu Krępiec, stwarzają zaciszny charakter i bardzo dobre warunki do rozwoju turystyki i rekreacji. Bezkonkurencyjność tej dzielnicy podkreśla również niepowtarzalna willowa architektura, pochodząca z okresu międzywojennego.

Nasza Gmina jest idealnym partnerem dla inwestorów. Ewentualni inwestorzy mogą liczyć na wszelką pomoc ze strony władz samorządu, posiadamy bardzo korzystne lokalne prawo podatkowe, które w stosunku do innych samorządów o podobnych uwarunkowaniach jest ustalone na bardzo niskim poziomie stawek.

Garbatka-Letnisko to przyroda, ludzie, tradycje, historia i teraźniejszość, oraz perspektywiczne myślenie które tworzą i będą tworzyły tą gminę.

Zachęcamy do bliższego zapoznania się z obszarami, które mogą być idealnym miejscem pod zabudowę i rozwój turystyki i rekreacji w naszej Gminie.

 

 

 

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko

/-/ mgr Robert Kowalczyk

 

 

 

 

Pliki do pobrania:

Miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego


Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

czerwiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
272829303112
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
1234567

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty