ar 40. Dni Garbatki już za nami
40. Dni Garbatki już za nami

Czy 40 urodziny to okazja do dobrej zabawy? Najlepsza! Przekonaliśmy się o tym na tegorocznych, jubileuszowych Dniach Garbatki. Podczas 2-dniowej imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sobotę było skocznie, wesoło i bardzo rockowo, niedziela okazała się wyjątkowo sentymentalna i z dużą dawką folkloru.

W sobotę 22 lipca na stadionie sportowym w Garbatce-Letnisku rozpoczęły się bardzo wyczekiwane 40. Dni Garbatki. Z tej okazji na przybyłych gości czekało mnóstwo atrakcji. Całość wydarzenia rozpoczęła się tuż po godz. 16.00, kiedy to nastąpiło oficjalne otwarcie imprezy. Wójt Teresa Fryszkiewicz razem z przewodniczącym Rady Gminy Włodzimierzem Mazurem powitali zaproszonych gości, mieszkańców oraz wszystkich, którzy zdecydowali się spędzić sobotnie popołudnie właśnie w Garbatce.

Partnerami tegorocznych Dni Garbatki byli Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Związek Gmin Ziemi Kozienickiej. A partnerami medialnymi: Tv Nasz Powiat, Kozienice 24 i Radio Plus.

Wójt w obecności posła Marka Suskiego, starosty kozienickiego Krzysztofa Wolskiego, wójta gminy Głowaczów Huberta Czubaja, radnego sejmiku województwa mazowieckiego Leszka Przybytniaka, Powiatowego Lekarza Weterynarii w Kozienicach Kamili Kowalczyk-Iwan, komendanta PSP w Kozienicach Kamila Bińkowskiego oraz zastępcy komendanta Policji Powiatowej w Kozienicach Jacka Hebdy wręczyła uczestnikom zawodów wędkarskich pamiątkowe puchary.

Wśród nagrodzonych w kat. Junior puchary otrzymali: Jan Piechota, za zajęcie trzeciego miejsca, Jan Krześniak miejsce drugie, najlepszym wędkarzem tej edycji zawodów okazała się Kornelia Kucińska. W kategorii senior trzecie miejsce zajął Daniel Kłos, drugie miejsce Artur Mojsiuszko, pierwsze miejsce zaś Jacek Chołuj.

Tuż po oficjalnej części na scenie pojawił się zespół MIG, który rozgrzał publiczność licznie przybyłą na ich koncert. Jako kolejny na scenie pojawił się Jerzy Kryszak - legenda polskiego kabaretu i jak na legendę przystało, bawił wszystkich prawie do łez. Chwilę po występie gwiazdy kabaretu na scenie ponownie zaprezentował się zespół coverowy – COMA. Jednak wisienką na torcie był występ zespołu Lady Pank. Charyzmatyczny wokal okraszony mocnymi gitarowymi riffami wprawił publiczność w zachwyt. Tłumy gości świetnie bawiły się przy największych hitach zespołu. I tym rockowym akcentem zakończył się pierwszy dzień jubileuszowych Dni Garbatki.

Drugi dzień imprezy rozpoczął się bardzo sentymentalnie i momentami wzruszająco, a zadbała o to Pani Elżbieta Mudrak – dr nauk społecznych, której losy mocno związane są z Garbatką-Letnisko. Podczas spotkania autorskiego, które rozpoczęło się o godz. 12.00 w amfiteatrze „grzybek” na terenie GOW Polanka, promowała swoją książkę GARBATKA. Udręka, życie, raj utracony. Książka wydana przez Łomżyńskie Towarzystwo Naukowe im. Wagów jest piękną opowieścią, a zarazem naukowym wydawnictwem ukazującym losy rodziny Wagów osadzone w wojennej i powojennej Garbatce. Opowieści rodzinne snute przez Panią Mudrak były niezwykle wciągające. Na spotkaniu pojawiły się również osoby, które podzieliły się własnymi wspomnieniami związanymi z rodziną Państwa Wagów. Po zakończeniu części oficjalnej można było zakupić egzemplarz książki, zdobyć autograf z dedykacją i porozmawiać z autorką.

Po tak interesującym spotkaniu przyszedł czas na Przegląd Piosenki Biesiadnej. Gospodarzem wydarzenia był chór seniora Wrzos z Garbatki-Letniska. Po oficjalnym rozpoczęciu przeglądu, którego dokonała Wójt Teresa Fryszkiewicz razem z przewodniczącym Rady Gminy Włodzimierzem Mazurem,. usłyszeliśmy na scenie 12 zespołów. W czasie trwania przeglądu, w namiocie niedaleko sceny garbatczanka i poetka Pani Helena Miękus prezentowała swoją twórczość. Po niespełna 3 godzinach biesiadnej muzyki scenę przejął dj Czesław, który bawił przybyłych gości do późnych godzin wieczornych.

24-07-2023 Olga

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty