[FOTO, WIDEO] Bartłomiej Grudny , Marcin Reszke i Magdalena Jańczak zwycięzcami Legia MTB Maraton w Garbatce-Letnisko
fot.Mariusz Grotkowski/Agencja Arpass/ Antek Bajer - MTB

Po sześciu latach przerwy do Garbatki-Letnisko ponownie zawitał wyścig kolarski Legia MTB Maraton. Była to już IX edycja tej imprezy. Najlepszym zawodnikiem w kategorii mężczyzn okazał się Marcin Reszke, natomiast najszybszą kobietą maratonu była Magdaleny Jańczak.

Start i meta maratonu usytuowana była nad malowniczo położonym Gminnym Ośrodkiem Wypoczynku „Polanka”. A piękna, słoneczna aura zgromadziła wielu entuzjastów „dwóch kółek”. Kolarze startowali w trzech dystansach o różnej długości: Mini - 13 km,  Mega - 39 km oraz Giga – 65 km. W sobotę odbył się również wyjątkowy-dodatkowy wyścig MIKRO, w których udział wzięły dzieci w wieku od 4 do 6 lat.  


- Jestem bardzo usatysfakcjonowany, że udało się wrócić do Garbatki, zawsze miałem wiele pytań o ten teren, o te trasy, zawłaszcza z powiatu kozienickiego. Wielokrotnie mi proponowano żebym jednak wrócił do Garbatki-Letnisko. Dzięki Pani wójt Teresie Fryszkiewicz udało się sfinalizować tegoroczną edycję Legia MTB Maraton. Dostaliśmy zaproszenie na rok przyszły, z ogromną ochotą i przyjemnością tu wrócimy.  - mówi Marcin Wosiołek organizator imprezy i jednocześnie prezes Klubu Kolarskiego Legia 1928

 


Podczas wyścigu emocje towarzyszyły uczestnikom od startu aż do samej mety. Natomiast atrakcyjna i zróżnicowana trasa głównie drogami leśnymi z pewnością satysfakcjonowała wszystkich startujących. Tego dnia Gmina Garbatka-Letnisko kolejny raz odkryła przed zawodnikami, dotychczas nikomu nieznane trasy rowerowe.


- Nasze oczekiwania i uczestników trasy potwierdziły się. To była bardzo dobra trasa. Myślę, że bardziej ona służy mieszkańcom, by można byo ćwiczyć i trenować. Trasa wymagająca oddająca cały urok tego terenu.  - dodał prezes Wosiołek.

 


W samo południe jako pierwsi z linii startu wystartowali najbardziej doświadczeni zawodnicy, którzy łącznie do pokonania mieli 65 kilometrów (dystans GIGA). Pięć minut późnej wystartowała najliczniejsza grupa fanów dwóch kółek, która w kategorii „MEGA” mieli do pokonania 39 kilometrów. W dalszej kolejności wystartowali uczestnicy maratonu, w kategorii „Mini” na dystansie 13 kilometrów. Tuż po nich na najkrótszym dystansie zmierzyli się najmłodsi uczestnicy maratonu – dzieci w wieku od 4 do 6 lat. Sygnał z pistoletu sygnałowego do startu wszystkim uczestnikom dała wójt gminy Teresa Fryszkiewicz.

- Cieszę się, że po tych sześciu latach przerwy ponownie w nasze piękne i malownicze rejony zawitał rowerowy maraton. To wyjątkowe miejsce  i trasy rowerowe, które zapewne zostały docenione przez zawodników maratonu. Mam nadzieję, że w przyszłym roku również odbędzie się taka impreza, która przyciągnie jeszcze większą ilość uczestników. Serdecznie zapraszam – zachęcała do udziału w kolejnych edycjach wójt Garbatki Teresa Fryszkiewicz.

 

Sygnał do startu w MTB Maraton dała wójt Garbatki Teresa Fryszkiewicz


Na każdym dystansie wyróżniano zawodników w kategorii OPEN oraz w kategoriach wiekowych. W sobotę bardzo mocno obsadzony był średni dystans - Mega, na który zdecydowała się spora część zawodników.


Jako pierwsza linię mety w kategorii „Mega” kobiet przekroczyła Magdalena Janczak z Doliny Noteci Racing Team. Drugie miejsce zajęła Edyta Kwiatkowska Sioch – niezrzeszona.  

 


W kategorii mężczyzn, w kategorii „Mega” najszybszym rowerowym maratończykiem okazał się Marcin Reszke. Miejsce drugie zajął Damian Traczyk z F.H Nowalijka - LKK Start Tomaszów Mazowiecki, natomiast trzecie miejsce na podium zajął Michał Krzyczkowski z Stajni Rowerowej.

 


W kategorii „Giga” a zarazem najdłuższym odcinku 65 kilometrów najszybszym zawodnikiem okazał się Bartłomiej Grudny z AllTopstag Team. Na drugiej pozycji uplasował się Skalski Mariusz, natomiast trzecie miejsce zajął Uczkiewicz Jarek  z Kamyk Rzadzymin MTB Team.


Wszyscy zwycięzcy w poszczególnych kategoriach otrzymali  trofea sportowe(puchar, medal i pamiątkowy dyplom) lub nagrody rzeczowe. Najmłodsi uczestnicy maratonu natomiast otrzymali drobne upominki.

 

12-08-2019 admin

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

grudzień, 2023
PnWtŚrCzPtSbNd
27282930123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty