ar Kolorowy Gminny Dzień Dziecka
Kolorowy Gminny Dzień Dziecka

Mnóstwo kolorów, słońca i dobrej zabawy. Tak w skrócie wyglądał Gminny Dzień Dziecka w Garbatce-Letnisku.

W niedzielne popołudnie tuż po godzinie 14.00 rozpoczął się Gminny Dzień Dziecka. Teren Gminnego Ośrodka Wypoczynkowego POLANKA zamienił się w jeden kolorowy plac zabaw.

Imprezę otworzyła Teresa Fryszkiewicz – Wójt Gminy Garbatka-Letnisko wraz z przewodniczącym Rady Gminy – Włodzimierzem Mazurem życząc najmłodszym mieszkańcom miłej zabawy. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji m.in. pokaz tańca hip-hop przygotowany przez grupę taneczną działającą przy gminnej świetlicy w Garbatce-Letnisku pod przewodnictwem Nikoli Nowak, pokaz iluzji, bańkowe show, dmuchana zjeżdżalnia oraz plac zabaw, eurobungee, fotobudka, cymbergaj. Nad dobrą zabawą maluchów czuwała grupa animatorów, która dostarczyła dzieciom wielu wrażeń poprzez malowanie buziek, puszczanie baniek mydlanych oraz różne gry i zabawy. Na dzieci czekała również darmowa loteria przygotowana przez pracowników Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko. Dla każdego znalazł się również słodki poczęstunek. Nie mogła zabraknąć również food trucków. Na fanów jazdy konnej czekały bryczki, które woziły wokół Polanki chętne do przejażdżek dzieci.

Dzięki strażakom z OSP Garbatka oraz policjantom z Komisariatu Policji w Gniewoszowie dzieci mogły z bliska obejrzeć samochody strażackie i policyjne oraz ich wyposażenie. Ogromną radość sprawiła dzieciom kurtyna wodna, którą strażacy uruchomili za pomocą armatki wodnej. Podczas wydarzenia stoisko swoje miał również zakład Karny w Żytkowicach, na którym można było się dowiedzieć więcej o służbie więziennej.

Jednak wisienką na torcie był Festiwal Kolorów Holi, który zostawił na uczestnikach wydarzenia oraz całym teren GOW Polanka ferię barw.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację Gminnego Dnia Dziecka, a przede wszystkim sponsorom, za wsparcie finansowe i rzeczowe imprezy, a byli to:

 1. Wiesława Długosz Zakład Cukierniczy w spadku
 2. BIG - Bożena Szewczyk, Zbigniew Szewczyk
 3. Tomasz Niewola Artur Niewola Zakład Piekarniczo-Cukierniczy,
 4. Edmund i Maciej Sekuła SEK-AUTO-TRANS,
 5. Henryk Korycki Sklep Spożywczy „Mini Market”
 6. Wojciech Matysiak Sklep Spożywczy "Sezam"
 7. Krzysztof Gołda Auto Serwis Garbatka-Letnisko
 8. Mirosław Winogrodzki Sklep Spożywczy „Hurcik”
 9. Zbigniew Sekuła Przedsiębiorstwo Transportowo-Handlowo-Sprzętowe
 10. Mirosław Sekuła Elgis-Garbatka
 11. Biedronka

 

 

 

05-06-2023 Olga

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty