ar Zaproszenie na Sesję Rady Gminy
Zaproszenie na Sesję Rady Gminy

Uprzejmie informuję, że dnia 27 lipca 2023 r. (czwartek) o godz. 9:00 w budynku po byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbędzie się
LI Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji. 

 1. Otwarcie sesji i stwierdzenie prawomocności.
 2. Zapoznanie Radnych z porządkiem obrad.
 3. Przyjęcie protokołów z obrad XLIX i L Sesji Rady Gminy.
 4. Sprawozdanie Wójta z działalności Urzędu w okresie między sesjami.
 5. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w uchwale budżetowej na rok 2023.
 6. Podjęcie uchwały w sprawie udzielenia pomocy rzeczowej dla Województwa Mazowieckiego w postaci wykonania i przekazania koncepcji projektowej na realizację zadania pn. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 691 na terenie m. Ponikwa
  Garbatka-Letnisko w zakresie budowy chodnika.
 7. Podjęcie uchwały w sprawie określenia górnych stawek opłat ponoszonych przez właścicieli nieruchomości za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych lub osadników – w instalacjach przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych.
 8. Podjęcie uchwały w sprawie określenia wymagań jakie powinien spełniać przedsiębiorca ubiegający się o uzyskanie zezwolenia na opróżnianie zbiorników bezodpływowych lub osadników przydomowych oczyszczalni ścieków i transportu nieczystości ciekłych na terenie gminy Garbatka-Letnisko.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie przyjęcia Regulaminu Wynagradzania Nauczycieli zatrudnionych w placówkach oświatowych dla których organem prowadzącym jest Gmina Garbatka-Letnisko.
 10. Podjęcie uchwały w sprawie określenia opłat za korzystanie z wychowania przedszkolnego uczniów objętych wychowaniem przedszkolnym w publicznym przedszkolu i oddziałach przedszkolnych w szkole podstawowej prowadzonych przez Gminę Garbatka-Letnisko.
 11. Podjęcie uchwały w sprawie rozpatrzenia skargi na działalność Wójta Gminy Garbatka-Letnisko w zakresie braku dostępu i braku możliwości korzystania przez radnych z urządzeń biurowych oraz rozrzutności organu wykonawczego wraz z wnioskiem o przeprowadzenie wizji lokalnej pomieszczenia biurowego utworzonego specjalnie na potrzeby mieszkańców, stowarzyszeń, radnych przy ul. Spacerowej 2 w Garbatce-Letnisko.
 12. Podjęcie uchwały w sprawie zlecenia przeprowadzenia kontroli przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy Garbatka-Letnisko Decyzji Przewodniczącego Rady Gminy Garbatka-Letnisko.
 13. Podjęcie uchwały w sprawie zlecenia przeprowadzenia kontroli przez Komisję Rewizyjną Rady Gminy Garbatka-Letnisko Decyzji Wójta Gminy Garbatka-Letnisko.
 14. Podjęcie uchwały w sprawie określenia trybu i sposobu powoływania oraz odwoływania członków Zespołu Interdyscyplinarnego ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej
  w Garbatce-Letnisko.
 15. Sprawy różne.
 16. Zamknięcie obrad.

 

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty