ar Aktualności - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

Obchody Narodowego Święta Niepodległości w Samorządowym Przedszkolu

11 Listopada 1918 r. to dzień szczególny dla Polaków. Po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. 10 listopada b.r. w naszym przedszkolu odbyła się uroczystość upamiętniająca 104 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Z tej okazji dzieci z wszystkich grup, pracownicy przedszkola oraz zaproszeni goście, Pani Wójt Teresa Fryszkiewicz, Pani Sekretarz Marzena Pomarańska oraz Przewodniczący Rady Gminy Pan Włodzimierz Mazur zebrali się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla Polaków czas.

#NaszaNiepodległa Wieczornica w Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce- Letnisko

Kiedy myślę Ojczyzna,

szukam drogi

biegnącej w każdym z nas..

Jan Paweł II

W dniu 10 listopada 2022 roku, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią, w Gminnej Hali Sportowej odbyła się „Wieczornica z Eneą” z okazji odzyskania przez Polskę niepodległości. Na spotkanie licznie przybyli mieszkańcy gminy oraz goście: Wójt Gminy Teresa Fryszkiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Włodzimierz Mazur, wiceprezes Enea Wytwarzanie ds. pracowniczych Sławomir Zielony i specjalistka od PR-u pani Aneta Wolszczak, radni powiatowi i gminni, dyrektorzy z zaprzyjaźnionych instytucji i placówek.

Jubileusz 50-lecia pożycia małżeńskiego

W dniu 18 października 2022 r. w piękny, słoneczny dzień, w sali przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbyła się wyjątkowa uroczystość wręczenia parom z terenu Gminy Garbatka-Letnisko - Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Jest to wyróżnienie przyznawane osobom, które przeżyły ze sobą w jednym związku małżeńskim co najmniej 50 lat.

[FOTORELACJA] Świętowali 10 lat istnienia oraz Dzień Edukacji Narodowej. Było uroczyście i kolorowo

Przedszkole samorządowe „Pod Sosnową Szyszką” w Garbatce-Letnisko istnieje już dziesięć lat. Z okazji jubileuszu oraz Dnia Edukacji Narodowej odbyła się uroczysta akademia. – Mam wyjątkową przyjemność powitać wieloletnich pracowników przedszkola i emerytów, a także tych młodych wychowawców i pracowników, którzy teraz tworzą nową historię tejże placówki – powitała zaproszonych gości dyrektor przedszkola Aleksandra Rembielińska-Grygiel

Zielone światło dla budowy chodnika w miejscowości Ponikwa

Z inicjatywy Teresy Fryszkiewicz - wójta Gminy Garbatka-Letnisko i Henryka Sekuły – sołtysa wsi Ponikwa w poniedziałek w „Świetlicy Gminnej” w Garbatce-Letnisko odbyło się zebranie wiejskie w sprawie budowy chodnika wzdłuż drogi wojewódzkiej 691 w miejscowości Ponikwa.  W spotkaniu udział wzięli Zbigniew Ostrowski - Dyrektor Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Rejon Drogowy w Radomiu, 46 mieszkańców, Wójt i pracownicy Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko.

Gmina przygotowana do dystrybucji jodku potasu

Szanowni Mieszkańcy!

Poniżej prezentujemy ulotkę informacyjną Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji dotyczącą przyjmowania tabletek ze stabilnym jodem oraz wykaz punktów na terenie Gminy Garbatka-Letnisko wydawania tabletek jodku potasu dopiero w przypadku zaistnienia konieczności jego przyjęcia.

 

OGŁOSZENIE

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, sołtys wsi Ponikwa zapraszają mieszkańców sołectwa Ponikwa na zebranie wiejskie z udziałem Dyrektora Mazowieckiego Zarządu Dróg Wojewódzkich w Warszawie, Rejon Drogowy w Radomiu, które odbędzie się w dniu 10 października 2022 roku (poniedziałek) o godz. 1700 w budynku byłej Świetlicy Gminnej przy ul. Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisku.

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty