ar Aktualności - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

KOMUNIKAT

Drodzy Mieszkańcy

w związku z realizacją projektu pn. „Mazowieckie Syreny+ - rozbudowa i modernizacja systemu ostrzegania i alarmowania ludności” realizowanego w ramach Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego Unii Europejskiej  uprzejmie informujemy, że na obiekcie Urzędu Gminy Garbatka-Letnisko zostaną wykonywane prace montażowe syren.

Dzień Strażaka w Garbatce-Letnisku

Dzień Strażaka, to międzynarodowe święto, obchodzone 4 maja w Dzień Świętego Floriana, patrona strażaków. Z tej okazji w poniedziałek 2 maja OSP w Garbatce-Letnisku rozpoczęła obchody mszą świętą w kościele pw. NNMP w Garbatce-Letnisku, którą celebrował ksiądz dziekan Augustyn Rymarczyk. We mszy uczestniczyli przedstawiciele władz samorządowych wójt Teresa Fryszkiewicz i radna Gminy Garbatka-Letnisko Jadwiga Kutyła.  

KONKURS NA NOWE LOGO GMINY - DRUGA SZANSA

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko ponownie ogłasza konkurs na opracowanie projektu graficznego nowego logo Gminy Garbatki-Letniska ze względu na brak rozstrzygnięcia w pierwszym naborze. Celem konkursu jest stworzenie nowego znaku identyfikacji wizualnej, którym samorząd będzie się posługiwał w materiałach promocyjnych i informacyjnych.

Poznajemy ptasich sąsiadów – relacja na żywo z gniazda bociana białego w Molendach.

Gdy małe dzieci pytają „skąd się wzięły”, rodzice chętnie odpowiadają -  „bocian was przyniósł". A skąd wzięły się bociany? Na to i inne pytania będziemy mogli otrzymać odpowiedź dzięki wyjątkowemu projektowi, który właśnie rusza w gminie Garbatka-Letnisko. Dzięki doświadczonym ornitologom z Mazowiecko – Świętokrzyskiego Towarzystwa Ornitologicznego z pomocą Enea Wytwarzanie sp. z o.o.  w bieżącym sezonie będzie możliwość śledzenia na żywo losów rodziny bocianów w Molendach (gmina Garbatka-Letnisko).

78 rocznica Bitwy pod Molendami

Lokalne władze, zaproszeni goście oraz mieszkańcy gminy Garbatki-Letniska uczcili w niedzielne 3 kwietnia pamięć poległych w Bitwie pod Molendami. Atmosfera była podniosła i nie zabrakło nawiązania do aktualnej sytuacji w Ukrainie.

Ważna informacja. Wystąpią przerwy w dostawie wody

Od piątku na terenie Gminy Garbatka-Letnisko występuje w dalszym ciągu masowa awaria sieci elektroenergetycznej, wywołanej przejściem obfitych opadów mokrego śniegu. Problemy związane z zasilaniem powodują również czasowe ograniczenia w dostawie wody. - W związku z nadzwyczajną sytuacją braku zasilania energetycznego dzisiaj w godz. od 12:00 do 14:00 nastąpi planowana przerwa w dostawie wody.

Dzień Sołtysa w Gminie Garbatka-Letnisko

11 marca obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Sołtysa. W tym dniu Teresa Fryszkiewicz – Wójt, Włodzimierz Mazur – Przewodniczący Rady Gminy Garbatka-Letnisko, Marzena Pomarańska-Sekretarz Gminy oraz Aleksandra Mieczyńska-Skarbnik Gminy spotkali się z Gospodarzami Sołectw, którzy na co dzień zajmują się sprawami lokalnych społeczności. Oprócz życzeń od władz gminy odczytano również list do sołtysów od wojewody mazowieckiego Konstantego Radziwiłła.

Artykuły biurowe dla uchodźców z Ukrainy

Cała Polska od 13 dni żyje tragicznymi wydarzeniami na Ukrainie. Okazując swoją solidarność z jej obywatelami organizuje wszelką możliwą pomoc zarówno na szczeblu krajowym jak i samorządowym. Pospolite ruszenie trwa, a osób chętnych do niesienia pomocy uchodźcom z Ukrainy przybywa.   

„NIECH ŻYJĄ TEKSTY! CZYTANIE KAPUŚCIŃSKIEGO” W CZARNOLESIE.

Grupa Teatralna „Elektra” z Zespołu Szkół Drzewnych i Leśnych im. Jana Kochanowskiego z Garbatki-Letniska w dawnym domu swojego patrona –  Muzeum Jana Kochanowskiego w Czarnolesie –  zamierza przeczytać:  wiersze i wybrane „Lapidaria”, Ryszarda Kapuścińskiego, fragmenty powieści Beaty Pawlak „Aniołek” i  książki reporterskiej Wojciecha Tochmana „Córeńka”.

Imprezie towarzyszyć będzie koncert altówkowy  Malwiny Skoczylas.

 

MUZEUM JANA KOCHANOWSKIEGO W CZARNOLESIE:  9 MARCA 2022,  GODZ. 12. WSTĘP WOLNY.

 

Gmina Garbatka-Letnisko organizuje zbiórkę dla uchodźców z Ukrainy. Od poniedziałku zostają uruchomione dwa punktu odbioru darów

Rosja zaatakowała Ukrainę. Wraz z postępami rosyjskiej inwazji, narasta kryzys humanitarny. Swoje miejsca zamieszkania opuszczają zwykli mieszkańcy Ukrainy, szukając schronienia w stacjach metra, inni próbują za wszelką cenę wydostać się z kraju. Części z nich udaje się przedostać do naszego kraju, pomóżmy więc przetrwać im ten trudny czas.

Ogłoszono przetarg na dokumentację projektową rozbudowy drogi wojewódzkiej nr 691 do końca Bąkowca

Mazowiecki Zarząd Dróg Wojewódzkich w Warszawie ogłosił przetarg na opracowanie dokumentacji projektowej dla zadania: „Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 691
od m. Garbatka-Letnisko do m. Bąkowiec gmina Garbatka-Letnisko, powiat kozienicki”
na odcinku od km 13+322 do km 20+789 (tj. ul. Kochanowskiego od ul. Klonowej w Garbatce-Letnisko przez całą miejscowość Bąkowca aż do skrzyżowania z drogą wojewódzką nr 738 relacji Kozienice-Puławy w msc. Bąkowiec).

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty