ar Dożynki Gminne w Garbatce-Letnisku
Dożynki Gminne w Garbatce-Letnisku

W niedziele 3 września w kościele pod wezwaniem NNMP w Garbatce-Letnisko odbyła się uroczysta dożynkowa Msza Święta. W darze dziękczynnym w postaci wieńca dożynkowego, chleba oraz owoców złożyła wójt Teresa Fryszkiewicz, radni oraz sołtysi. Niedzielna msza dziękczynna zwieńczona została wyjątkowym koncertem uczestników X jubileuszowej edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

Niedzielną mszę rozpoczął korowód dożynkowy, w którym księża naszej parafii poprowadzili pod ołtarz delegację sztandarową stowarzyszenia 22 Pułku Ułanów Podkarpackich delegację sołtysów i radnych z chlebem dożynkowym, darami oraz wieńcem dożynkowym.

Mszę odprawił proboszcz parafii pod wezwaniem NNMP w Garbatce-Letnisko Augustyn Rymarczyk. W tym wyjątkowym wydarzeniu brały również udział władze samorządowe, wójt Teresa Fryszkiewicz, radni, radni powiatowi, sołtysi, mieszkańcy oraz wierni naszej parafii.

Dożynki to jeden z najpiękniejszych dni w roku każdego rolnika. To radość i odpoczynek po ciężkiej pracy. Są ważnym świętem nie tylko dla samych rolników, ale i dla nas wszystkich, bo przypominają, że dzięki ich ciężkiej pracy na nasze stoły trafia polski chleb i to on był istotą rozważań podczas tegorocznej homilii dożynkowej.

W trakcie uroczystości nie zabrakło również tradycyjnego dzielenia się chlebem, którym wśród zebranych dzieliła się wójt Teresa Fryszkeiwicz, ks. kan. Augustyn Rymarczyk, radny Czesław Pacuła oraz sołtyski Barbara Kwaśnik i Grażyna Otarkowska.

Oprawę muzyczną zapewnili uczestnicy X edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej poprowadzeni przez cenionych dyrygentów i kompozytorów: panią Agnieszkę Kowalik i pana Piotra Pałkę. Ich występ był zwieńczeniem 3 dniowych warsztatów, które odbyły się w dniach 1-3 września w świetlicy gminnej oraz Publicznej Szkole Podstawowej w Garbatce-Letnisku. Kilkudziesięciu muzyków i instrumentalistów z całej Polski biorących udział w warsztatach nadało podniosłości temu niezwykłemu wydarzeniu.  Piękno muzyki liturgicznej oddało charakter przeżywanej Eucharystii, a koncert, który odbył się po Mszy świętej doceniony został brawami zebranych w kościele wiernych oraz słowami wdzięczności ks. kanonika Augustyna oraz wójt Teresy Fryszkiewicz.

03-09-2023 Olga

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty