ar Aktualności - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

Biesiada rockowo bluesowa za nami

W ostatnią niedzielę, a dokładnie 3 września 2023 r., na terenie GOW Polanka w Garbatce-Letnisku odbył się już ostatni w tym roku koncert plenerowy organizowany przez Stowarzyszenie Muzyk.com oraz Gminę Garbatkę-Letnisko. Było bardzo gorąco i energetycznie nie tylko za sprawą pogody.

Dożynki Gminne w Garbatce-Letnisku

W niedziele 3 września w kościele pod wezwaniem NNMP w Garbatce-Letnisko odbyła się uroczysta dożynkowa Msza Święta. W darze dziękczynnym w postaci wieńca dożynkowego, chleba oraz owoców złożyła wójt Teresa Fryszkiewicz, radni oraz sołtysi. Niedzielna msza dziękczynna zwieńczona została wyjątkowym koncertem uczestników X jubileuszowej edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

Biesiada pod chmurką z KGW w Bogucinie

W maju 2023 r. Koło Gospodyń Wiejskich "Kwiat paproci" zorganizowało w Bogucinie Pierwszy Festyn Rodzinny który zgromadził liczne grono lokalnych mieszkańców. Panie pokazały wtedy swoje umiejętności organizacyjne, kulinarne i rękodzielnicze, a także wokalne. Zachęcone pozytywnymi komentarzami postanowiły raz jeszcze zaprosić Państwa do naszej pięknej wsi.

Dotacja celowa dla SPZZOZ w Zwoleniu

Gmina Garbatka-Letnisko przekazała dotację celową w wysokości 7 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu respiratora do karetki stacjonującej w Policznie dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu.

To już koniec półkolonii

Minął drugi, pełen wrażeń tydzień półkolonii organizowanych przez Urząd Gminy i wójt Gminy Teresę Fryszkiewicz. Uczestnicząca w nich młodzież miała okazję spędzić kilka godzin w Parku Trampolin #KochamSkakac w Radomiu, bawiąc się pod okiem wychowawców i trenerów oraz wziąć udział w niezwykłym Projekcie Alpaka z czwórką przesympatycznych zwierzaków: Tadzikiem, Gniewkiem, Tofikiem i Gutkiem.

40. Dni Garbatki już za nami

Czy 40 urodziny to okazja do dobrej zabawy? Najlepsza! Przekonaliśmy się o tym na tegorocznych, jubileuszowych Dniach Garbatki. Podczas 2-dniowej imprezy każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W sobotę było skocznie, wesoło i bardzo rockowo, niedziela okazała się wyjątkowo sentymentalna i z dużą dawką folkloru.

Zaproszenie na Sesję Rady Gminy

Uprzejmie informuję, że dnia 27 lipca 2023 r. (czwartek) o godz. 9:00 w budynku po byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbędzie się
LI Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji. 

Uwaga! Ważny komunika! Zawyją syreny alarmowe!

W dniu 20.07.2023 r. (czwartek) w godzinach 8:00-16:00 na terenie powiatu kozienickiego odbędą się testowe uruchomienia syren alarmowych mające na celu weryfikację poprawności Wojewódzkiego oraz Powiatowego Systemu Alarmowania i Ostrzegania Ludności.
Prosimy nie podejmować żadnych czynności.

Na półmetku półkolonii

Za nami pierwszy tydzień półkolonii letnich „Zdrowie, radość i aktywność” organizowanych przez Gminę Garbatka- Letnisko i wójt gminy Teresę Fryszkiewicz. W zajęciach bierze udział 45 uczestników. Nad grupami „Żabki”, „Soczki z pomarańczą” i „Kapibary” opiekę sprawują nauczyciele: Agnieszka Rygiel, Monika Rodakowska i Damian Kęska; nad całością organizacyjną czuwa kierownik półkolonii pani Monika Bernacik.

81 Rocznica Pacyfikacji Garbatki

Minęło 81 lat od najtragiczniejszego wydarzenia w historii gminy Garbatki-Letniska.To właśnie w dniu 12 lipca 1942 roku niemieccy okupanci przeprowadzili pacyfikację Garbatki w celu zniszczenia ruchu konspiracyjnego. Aresztowano wówczas i wywieziono do obozów koncentracyjnych około 900 mieszkańców gminy oraz okolic.

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty