ar - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

Uroczysta Msza Święta w Żytkowicach

W minioną niedzielę pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowicach dobyły się uroczystości upamiętniające bitwę pod Anielinem - Laskami. Uroczystości upamiętniające marsz szlakiem walk Legionów Polskich na trasie Radom-Laski odbyły się już po raz dwudziesty.

Lokalna Grupa Działania "Puszcza Kozienicka"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Puszcza Kozienicka” oraz Wójt Gminy Garbatka-Letnisko zapraszają do udziału w bezpłatnym, dwudniowym szkoleniu dotyczącym:  prowadzenia działalności gospodarczej w ramach projektu „Zostań przedsiębiorcą! –program edukacji biznesowej w powiecie kozienickim”. Projekt finansowany jest z Europejskiego Funduszu Społecznego z Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Piąte „Rykowisko” w Garbatce

Pierwszoklasiści musieli przejść prawdziwy chrzest. Pili mleko z miski, biegali z doczepionymi ogonami. Wszystko oczywiście przebiegało w świetnej atmosferze, bo otrzęsiny w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Garbatce-Letnisku wpisały się w historię tej szkoły.

XII Sesja Rady Gminy

  Podjęcie uchwały w sprawie zasad usytuowania na terenie Gminy Garbatka-Letnisko miejsc sprzedaży i podawania napojów alkoholowych, zatwierdzenia Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, informacje w sprawie oświadczeń majątkowych Radnych Gminy Garbatka-Letnisko, pracowników urzędu oraz kierowników jednostek organizacyjnych gminy to tylko kilka spraw jakie zostały poruszone w czasie ostatniej sesji Rady Gminy w Garbatce-Letnisko.

Wszystkiego najlepszego

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Wychowawcy,
Pracownicy Oświaty Gminy Garbatka-Letnisko,

Dzień Edukacji to szczególne święto polskiej szkoły, święto wszystkich nauczycieli, pracowników administracji i obsługi placówek oświatowych. Z tej okazji składam Państwu serdeczne podziękowania za pracę, pomoc uczniom w zrozumieniu świata i siebie.Wszyscy mamy świadomość, jak trudnym zadaniem jest kształtowanie osobowości młodego człowieka.

Zapraszamy na obchody

Wójt Gminy Garbatka-Letnisko, Starosta Powiatu Kozienickiego, 22 Pułk Ułanów Podkarpackich i Związek Strzelecki oddział Kawaleryjski Beliniak serdecznie zapraszają na obchody 97 rocznicy Bitwy pod Anielinem - Laskami.

Uroczystości upamiętniające bitwę odbędą się 16 października pod Mauzoleum Legionistów w Żytkowciach.

Major Henryk Dobrzański – Hubal

Zapraszamy wszystkich mieszkańców Garbatki-Letnisko na spotkanie z autorem najnowszego opracowania na temat : Majora Henryka Dobrzańskiego – Hubala.
Spotkanie odbędzie się w dniu 15 października o godzinie 16.00 w lokalu Gminnej Świetlicy przy ul.Kochanowskiego 135.

Podczas spotkania wyświetlone zostaną fragmenty filmu „Hubalowe Zduszki”.Tuż po spotkaniu autor będzie podpisywał książkę. Zapraszamy serdecznie.

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty