ar Wydarzenia - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

Protokół z konsultacji

 

Protokół z konsultacji projektu Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi i innymi podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na 2024 rok

Biesiada rockowo bluesowa za nami

W ostatnią niedzielę, a dokładnie 3 września 2023 r., na terenie GOW Polanka w Garbatce-Letnisku odbył się już ostatni w tym roku koncert plenerowy organizowany przez Stowarzyszenie Muzyk.com oraz Gminę Garbatkę-Letnisko. Było bardzo gorąco i energetycznie nie tylko za sprawą pogody.

Dożynki Gminne w Garbatce-Letnisku

W niedziele 3 września w kościele pod wezwaniem NNMP w Garbatce-Letnisko odbyła się uroczysta dożynkowa Msza Święta. W darze dziękczynnym w postaci wieńca dożynkowego, chleba oraz owoców złożyła wójt Teresa Fryszkiewicz, radni oraz sołtysi. Niedzielna msza dziękczynna zwieńczona została wyjątkowym koncertem uczestników X jubileuszowej edycji Warsztatów Muzyki Liturgicznej.

Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością

- edycja 2024 Program  finansowany ze środków Solidarnościowego Funduszu Wsparcia Osób Niepełnosprawnych.

 

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Garbatce-Letnisko informuje mieszkańców , że w roku 2024 Gmina Garbatka-Letnisko planuje realizować Program „ Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”. Gmina będzie składać wniosek o środki finansowe na realizację  ww. Programu, który jest współfinansowany ze środków Funduszu Solidarnościowego otrzymanych od Ministra Rodziny i Polityki Społecznej.

Posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy

Posiedzenie Komisji Stałych Rady Gminy tj.:

 

  1. Komisji Oświaty, Zdrowia, Bezpieczeństwa i Ochrony Środowiska
  2. Komisji Gospodarki Gminy i Finansów

 

odbędzie się w dniu 4 września 2023 r. (poniedziałek) o godz. 12:00

w budynku byłej Gminnej Świetlicy w Garbatce-Letnisko przy ul. Jana Kochanowskiego 135.

Biesiada pod chmurką z KGW w Bogucinie

W maju 2023 r. Koło Gospodyń Wiejskich "Kwiat paproci" zorganizowało w Bogucinie Pierwszy Festyn Rodzinny który zgromadził liczne grono lokalnych mieszkańców. Panie pokazały wtedy swoje umiejętności organizacyjne, kulinarne i rękodzielnicze, a także wokalne. Zachęcone pozytywnymi komentarzami postanowiły raz jeszcze zaprosić Państwa do naszej pięknej wsi.

Zaproszenie na Sesję Rady Gminy

Uprzejmie informuję, że dnia 6 września 2023 r. (środa) o godz. 8:00 w budynku po byłej Gminnej Świetlicy przy ul. Jana Kochanowskiego 135 w Garbatce-Letnisko odbędzie się
LII Sesja Rady Gminy Garbatka-Letnisko VIII kadencji. 

Dotacja celowa dla SPZZOZ w Zwoleniu

Gmina Garbatka-Letnisko przekazała dotację celową w wysokości 7 000,00 zł z przeznaczeniem na dofinansowanie zakupu respiratora do karetki stacjonującej w Policznie dla Samodzielnego Publicznego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Zwoleniu.

STYPENDIA SZKOLNE W ROKU SZKOLNYM 2023/2024

Stypendia szkolne są przyznawane dla uczniów zamieszkałych na terenie Gminy Garbatka-Letnisko znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, wynikającej z niskich dochodów na osobę w rodzinie w szczególności, gdy w rodzinie tej występuje: bezrobocie, niepełnosprawność, ciężka lub długotrwała choroba, wielodzietność, brak umiejętności wypełniania funkcji opiekuńczo-wychowawczych, alkoholizm lub narkomania, a także, gdy uczeń pochodzi z rodziny niepełnej. Warunkiem przyznania świadczenia jest udokumentowanie trudnej sytuacji materialnej rodziny ucznia, której miesięczny dochód netto na osobę nie może przekraczać kwoty 600,00 zł.

 

Termin składania wniosków:


od 16 sierpnia do 15 września 2023r.

 

Szczegółowych informacji udzielają pracownicy GOPS w siedzibie Ośrodka lub pod nr tel. 6210314.

Kamera online - Bociany Molendy

Kalendarium

lipiec, 2024
PnWtŚrCzPtSbNd
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
567891011

Wideo - wydarzenia

102. rocznica bitwy pod Laskami i Anielinem

Nasze projekty