ar Wydarzenia - Gmina Garbatka Letnisko - Elektroniczny Urząd (c) Wójt Teresa Fryszkiewicz

ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU CZYTELNICZEGO ZA 2022 ROK

W środę 15 lutego poznaliśmy laureatów Konkursu Czytelniczego ogłoszonego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Garbatce-Letnisko w 2022 r. W konkursie wzięły udział dzieci do lat 5 oraz uczniowie klas od 0 do VIII szkoły podstawowej. Najlepszym czytelnikom pamiątkowe dyplomy oraz nagrody w postaci książek wręczyła opiekunka Oddziału dla Dzieci Pani Iwona Stępień. Niestety nie wszyscy laureaci mogli przybyć na uroczystość wręczenia nagród. Nagrody nieobecnym czytelnikom zostaną wręczone w późniejszym terminie. Wszystkim laureatom gratulujemy i zapraszamy wszystkich uczniów do udziału w Konkursie Czytelniczym w 2023 r.

ZARZĄDZENIE NR 5/2023 WÓJTA GMINY GARBATKA-LETNISKO

ZARZĄDZENIE NR  5/2023

WÓJTA GMINY GARBATKA-LETNISKO

 z dnia 11  stycznia 2023 r.

w sprawie ustalenia harmonogramu czynności w postępowaniu rekrutacyjnym oraz postępowaniu uzupełniającym na rok szkolny 2022/2023 do przedszkola, oddziału przedszkolnego oraz klas pierwszych szkół podstawowych, dla których organem prowadzącym jest Gmina Garbatka-Letnisko.

Przebudowa chodnika przy ul. Spacerowej

W związku z trwającymi robotami budowlanymi przy ul. Spacerowej na odcinku od Skrzyżowania z ul. Krasickiego do końca drogi gminnej w kierunku Budowy zostanie wprowadzona czasowa organizacja ruchu. Odcinek ten zostanie wyłączony z użytkowania, jedynie udostępniony zostanie wjazd do posesji. Czasowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do dnia 31.03.2023 r.

„Bal pod Gwiazdami” w Publicznej Szkole Podstawowej im. Królowej Jadwigi w Garbatce-Letnisko

W mroźne popołudnie, 4 lutego uczniowie klas ósmych rozpoczęli uroczystym polonezem swój Bal pod Gwiazdami. Do odtańczenia narodowego tańca przygotowywał ich przez kilka tygodni pan Waldemar Langa, a rezultaty żmudnej pracy mogli ocenić goście zebrani  licznie w sali gimnastycznej. Młodzież pięknie zatańczyła nasz narodowy taniec i zostali nagrodzeni  hucznymi brawami.